blog image
اخبار واطلاعیه

منو دیجیتال چیست؟

این مقاله به معرفی منو دیجیتال چیست یا منوی آنلاین و مزایای و معایب آن پرداخته است و همچنین در ادامه به چگونگی کارایی QR کد اشاره کرده است.

این مقاله به معرفی منو دیجیتال چیست یا منوی آنلاین و مزایای و معایب آن پرداخته است و همچنین در ادامه به چگونگی کارایی QR کد اشاره کرده است.

QR Code چیست ؟

کد QR که مخفف Quick Response به معنای پاسخ سریع است، به چندین دهه ی قبل بر میگردد، اما تا زمان ظهور تلفن های هوشمند که به طور گسترده ای مورد استفاده و توجه قرار نگرفتند، این یک نوع بارکد دو بعدی است که می تواند با استفاده از یک گوشی هوشمند یا اسکنر QR اسکن شود تا به سرعت به اطلاعاتی مانند URL های وب سایت، اطلاعات محصول و اطلاعات تماس دسترسی پیدا کند. کدهای QR معمولاً در کمپین های بازاریابی و تبلیغاتی و همچنین در سیستم های خرید بلیط، رستوان، کافه و سیستم های پرداخت استفاده می شوند. برای آشنایی بیشتر با آموزش اسکن منو دیجیتال به این مقاله مراجعه کنید.

تعریف منو آنلاین

منوی QR یک منوی دیجیتالی است که با اسکن یک کد QR با گوشی هوشمند یا تبلت قابل دسترسی است. که به عنوان راهی برای ارائه یک تجربه سفارش غذا تعاملی و بدون تماس به مشتریان در صنعت رستوران‌داری به طور فزاینده‌ای مورد توجه قرار گرفته است.

در زمینه رستوران ها، منوهای QR معمولاً با اسکن کدی که روی میز یا روی تابلویی نزدیک درب ورودی نمایش داده می شود، قابل دسترسی است. پس از اسکن، مشتری به منوی دیجیتالی هدایت می شود که از طریق تلفن هوشمند یا تبلت او قابل رویت است.

مزایای و معایب منوی دیجیتال

در دنیای پرشتاب امروزی، فناوری به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی انسان هاتبدیل شده است. از جمله ی این موارد میتوان به تلفن‌های هوشمند و خانه‌های هوشمند که در آسان‌تر کردن زندگی‌ انسان ها نقش اساسی را ایفا می کند.. به همین دلیل، صنعت رستوران‌داری نیز را  نمی توان از  قاعده هم مستثنی  کرد. از این رو، منوهای دیجیتال در رستوران‌های سراسر جهان به دلیل اهیمت محیط زیست و همچنین جلوگیری از گسترش بیماری های ویروسی به طور فزاینده‌ای مورد توجه قرار گرفته است.

منوی دیجیتال منویی است که به جای چاپ روی کاغذ، روی صفحه نمایش داده می شود. به این صورت که می توان از طریق تبلت یا برنامه تلفن هوشمند یا از طریق یک کد QR که با دستگاه تلفن همراه اسکن می شود به آن دسترسی داشت. منوهای دیجیتال چندین مزیت نسبت به منوهای کاغذی سنتی دارند، از جمله:

  • افزایش کارایی
  • صرفه جویی در هزینه
  • بهبود تجربه مشتری

استفاده از منوهای QR در رستوران ها مزایای متعددی دارد. اول از همه، این روش راهی آسان و راحت برای مشاهده منو بدون نیاز به مدیریت منوهای فیزیکی که ممکن است توسط مشتریان دیگر لمس شده باشد را به مشتریان ارائه می دهند. این امر به ویژه با توجه به همه‌گیری COVID-19 بسیار مهم است، زیرا به کاهش خطر انتقال آلودگی کمک می‌کند.

از سوی دیگر، منوهای QR قابلیت انعطاف پذیری و کنترل بیشتریرا برای رستوران ها به ارمغان می آورد. . برای مثال، منوهای دیجیتال را می توان به سرعت و به آسانی به روز کرد و به رستوران ها این امکان را می دهد تا بر اساس سطح موجودی یا تقاضای مشتری تغییراتی را در زمان واقعی ایجاد کنند. این می تواند به کاهش ضایعات و بهبود کارایی کمک کند.

یکی دیگر از مزایای منوهای QR که می توان به آن اشاره کرد، این است که می توان از آنها برای بهبود تجربه غذا خوردن برای مشتریان استفاده کرد. به عنوان مثال، برخی از رستوران ها از کدهای QR برای ارائه اطلاعات اضافی در مورد آیتم های منو، مانند اطلاعات تغذیه ای یا جفت شراب های پیشنهادی، استفاده می کنند. برخی دیگر از کدهای QR برای ارائه تبلیغات یا تخفیف های ویژه استفاده می کنند.

معایب منو دیجیتال

با وجود این مزایا، استفاده از منوهای QR نیز دارای معایبی بالقوه است. یکی از مهترین نگرانی ها این است که استفاده از تکنولوژی برای دسترسی به منوها برای همه ی کاربران (مشتریان) به ویژه برای افراد سن بالا راحت نباشد.

ویژگی های اختصاصی 

شرکت آران برای ارایه ی این تکنولوژی نوین با کادری مجرب و توانا، یک پلتفرم جامع برای منو رستوران ها، کافه ها، هتل ها و ….. طراحی و ارایه کرده است و امکان ساخت منو دیجیتال را برای مشتریان فراهم آورده است. شما برای دیدن کامل ویژگی ها و دمو منو دیجیتال به صفحه دمو و قالب ها بروید .

  • تنوع در قالب

ما در آران هر روز در تلاش هستیم تا قالب های به روز و زیباتری را برای مشتریان شما طراحی کنیم و شما دوستان بدون پرداخت هیچ هزینه ایی می توانید از تمام قالب های منو دیجیتال استفاده کنید.

  • محیط کاربری آسان و سریع برای مشتریان

ما در تلاشیم با توجه به بازخورد هایی که از طرف مشتریان خود می گیریم به روز رسانی های (Update) منظمی را برای قالب های منو دیجیتال داشته باشیم و بر آنیم تا بهترین فرم نمایش را برای مشتریان شما فراهم کنیم.

  • امکان تماس با سالن دار

امکان تماس با سالن دار یکی از جذاب ترین ویژگی هاست که مدیریت کافه را برای شما آسان می کند.

  • امکان سفارش گیری بدون پرداخت کارمزد به شرکت های واسط

شاید بهترین توضیح این باشد که شرکت های واسط کارمزهای های زیادی را برای ارسال سفارش مشتریان شما هم از شما (رستوران) و هم از مشتریان شما می گیرند منو دیجیتال بهترین راه حل برای حذف کمیسون های اضافه می باشد.

  • پنل مدیریت آسان برای مدیریت

یک پنل مدیریت آسان که امکان مدیریت رستوران حتی با گوشی هم امکان پذیر میباشد. مثل آب خوردن…..

در آخر می توان گفت، این موارد تنها بخشی از ده ها ویژگی منحصر بفرد منو دیجیتال است. لازم به ذکر است که شرکت آران تصمیم دارد برای آشنایی بیشتر مشتریان خود با این تکنولوژی، یک پلن منو دیجیتال رایگان را در اختیار مشتریان خود قرار بدهد. ما با اینکار تصمیم داریم تا تجربه فرصت کار با این فناوری را برای مشتریان خود بدون هیج هزینه ای فراهم کنیمو همچنین متصدیان بتوانند بر اساس نظرات و بازخورد های مشتریان خود منوی دیجیتال شخصی خود را طراحی و آماده کنند.